لوله بخاری در قطرهای مختلف

لوله بخاری در قطرهای مختلف

لوله بخاری در قطرهای مختلف

اندازه استاندارد لوله بخاری چیست و چگونه می توان از کم و کیف آن خبر داشته باشیم؟ با فرا رسیدن فصل سرما شاید این مهم ترین سوالی باشد که اکثر مردم آن را در ذهن خود دارند. از همین رو امروز به دنبال پیدا کردن جوابی برای این پرسش خواهیم بود و مهم ترین نکات درباره اندازه استاندارد لوله بخاری را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اندازه استاندارد لوله بخاری یا همان دودکش باید کاملا مطابق با مقداری باشد که به وسیله کارشناسان امر تعیین شده است. حد بیشتر اندازه استاندارد لوله بخاری یا طول لوله رابط دودکش در یک لوله بخاری با قطر 2.5 سانتی متر باید رقمی معادل 45 سانتی متر باشد. اگر با وجود قطر گفته شده، طول لوله رابط از رقم 45 سانتی متر بالاتر باشد، باید توسط افزایش ارتفاع کل دودکش یا قطر لوله رابط ظرفیت مد نظر را تامین کرد تا اندازه استاندارد لوله بخاری رعایت شود.

استاندارد لوله بخاری در قطرهای مختلف

لوله بخاری در قطرهای مختلفبرای ساخت کلاهک یا لوله رابط دودکش نباید از جنس حلبی یا ورق سیاه بهره برد. فارغ از اندازه استاندارد، جنس آن هم باید کاملا استاندارد باشد. جنس استاندارد برای ساخت کلاهک و رابط دودکش ورق گالوانیزه می باشد. حداقل ضخامت ورق گالوانیزه برای انجام این کار نیز 0.6 میلی متر اعلام شده است.

به طور قطعی خروجی لوله دودکش در برخی از ساختمان ها هم جوار با دریچه های هواکش ساختمان یا کولر آبی خواهد بود. از همین رو فاصله کلاهک دودکش با موارد که گفتیم باید حداقل سه متر باشد. در غیر این صورت ملاحظات اندازه استاندارد لوله بخاری دستور می دهد که لوله بخاری باید حداقل یک متر بالاتر از سطح کولر ادامه پیدا کند.

برای افرادی که از بخاری دیواری استفاده می کنند نیز ارتفاع دودکش از کف محل نصب آن باید حداقل 120سانتی متر باشد. در کل ارتفاع قسمت های عمودی دودکش یا بخش خروجی آن باید حداقل سه برابر طول قسمت های افقی آن تنظیم شود. لازم به ذکر است که ارتفاع بخش عمودی دودکش هم نباید کمتر از یک متر باشد.

خرید لوله بخاری در قطرهای مختلف

لوله بخاری در قطرهای مختلفاندازه استاندارد لوله بخاری و دودکش کانالی

در برخی از ساختمان های جدید دودکش را در کانال های پلاستیکی در داری به نام داکت نصب می کنند. اگر دودکش بخاری در داکت تعبیه شود باید کانال دردار مورد نظر حتما از قسمت بالای خود با هوای آزاد در ارتباط باشد. از سمتی نباید داکت به فضای داخل ساختمان راهی داشته باشد.

از دیگر نکاتی که می توانیم در مورد استانداردهای داکت برای نصب دودکش بخاری برشمرد آن می باشد که این کانال باید توسط دیواری به ضخامت حداقل ده سانتی متر از فضای داخلی ساختمان جدا شود. همچنین این دیوار باید در برابر خطر آتش سوزی نیز به خوبی مستحکم باشد.

نکته دیگری که مربوط به اندازه استاندارد لوله بخاری باید به آن توجه کنید این است که فاصله مابین لوله های سیمانی دودکش هایی که داخل داکت قرار گرفته اند باید توسط مصالح ساختمانی مرغوب پر شود. همچنین در محل سقف طبقات ساختمان نیز لوله های دودکش باید کاملا مهار شوند.

امکان دارد در بعضی از ساختمان های نه چندان خوش ساخت بنا به دلایل متنوعی لوله ها یا هواکش های فاضلاب همراه با دودکش بخاری یا بقیه وسایل گازسوز در یک داکت مشترک قرار بگیرد. با این حال مسائلی که در بحث اندازه استاندارد لوله بخاری وجود دارد دستور می دهد که باید به شدت از انجام این کار اجتناب کرد.

قیمت لوله بخاری در قطرهای مختلف

لوله بخاری در قطرهای مختلفاگر در ساختمانی کمبود فضا یا سایر دلایل شبیه به این وجود داشت، امکان جداسازی کامل دودکش بخاری از لوله های فاضلاب و هواکش آنها را سلب کرده، باید حداقل یک متر فاصله بین آنها با دودکش وجود داشته باشد. همچنین این لوله ها و هواکش ها باید به طور کامل از خصلت دودبند برخوردار گردند.

دودکش هایی که به شکل عمودی در داکت تعبیه شده اند باید توسط بست یا سایر تجهیزات مشابه به شکل درستی به دیواره داکت وصل کنند و با عایق حرارتی مناسب پوشیده شوند. این موضوع به خصوص باید در رابطه با آن بخشی از دودکش که روی پشت بام قرار گرفته است رعایت شود و فضای دور آن نیز با آجر پر شود. علاوه بر آن وزن دودکش هم باید به طور کامل توسط پایه های ویژه ای مهار شود.

الوفلاشینگ با نزدیک به 3 دهه فعالیت در حوزه ی آهن آلات من جمله خرید و فروش لوله بخاری به دنبال رضایت مندی و جلب اعتماد شما مصرف کنندگان می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما
برای دریافت مشاوره پیام دهید