کلاهک ساختمانی

کلاهک ساختمانی

کلاهک یکی از تجهیزات ساختمان است که معمولاً برای تهویه مطبوع استفاده می شود. کلاهک های ساختمانی بسته به کاربرد آنها به انواع مختلفی تقسیم می شوند و در اینجا برخی از پر استفاده ترین کلاهک ها آورده شده است.

برنامه های کاربردی کلاهک ساختمانی

همانطور که می دانیم ، کاربرد اصلی این عناصر تهویه و تامین هوای تازه در ساختمان های مسکونی و صنعتی است. کلاهک های استاندارد در تمام قسمتهای ساختمان ، به ویژه در موتورخانه ها مورد نیاز است تا هوای لازم برای تجهیزات نصب شده در داخل این قسمتها تامین شود.

در کلیه نقاط ساختمان مخصوصا در موتورخانه ها برای فراهم کردن هوای مورد نیاز وسایل نصب شده ی درون این قسمت ها به منصوب کلاهک های استاندارد نیاز است.

قیمت کلاهک ساختمان

کلاهک

به طوری که روند و عملکرد این تجهیزات مشکلی ایجاد نمی کند. برنامه دیگری که می توان در مورد این دستگاه ها ذکر کرد. فرار دود و دی اکسید کربن در اثر احتراق رادیاتور و شومینه ایجاد می شود.

کلاهک H

اما معروف ترین نوع کلاهک ساختمانی ، کلاهک مدلh هستش ، کلاهک مدل H همون کلاهک سر پوش هستش که از جنس لوله دودکش ساخته شده است کلاهک ساختمانی مدل h ،شبیه حرف انگلیسی H میباشد.

خرید کلاهک ساختمان

کلاهک ساختمان

استفاده از این کلاهک، یک روس قدیمی است که به وسیله آن مکش را در شرایطی که بادهای شدید و یا آشفتگی جریان باعث مکش رو به پایین و جریان برگشتی می شود حفظ می کند.

با وجود این که کلاهک H دارای مزیت زیادی نسبت به بیشتر کلاهک های افزایش دهنده مکش (draft increasing) است، به دلیل ظاهر حجیم از محبوبیت آن کاسته شد، ولی دوباره به سبب کارکرد مناسب آن در کاهش مصرف انرژی کاربرد آن رو به افزایش است. کلاهک H به جای افزایش مکش، آن را پایدار می کند.

کلاهک پره ای

کلاهک پره ای یکی از طرح های کلاهک ساختمانی است و به کلاهک ژاپنی نیز معروف است. درپوش تیغه نیز یکی از شیک ترین کلاه های ساختمانی است.

کلاهک ساختمان

از درپوش ها می توان به راحتی در انواع سقف ها مانند سقف های مسطح و سقف های شیب دار استفاده کرد. تعداد تیغه های این شمع های ساختمانی معمولاً 4 تیغه با تاج است. و تعداد این تیغه ها با توجه به سفارش مشتریان قابل تغییر است.

طبق استاندارد ، کلاه پره به شکل مستطیل و زاویه ای ساخته می شود ، اما در مواردی که صندلی پره پره ای گاناس است.

مطمئن باشید که با خرید از گروه صنعتی الوفلاشینگ خیالتان ازکیفیت و قیمت آسود خواهد بود.

خانه درباره ماتماس با ما
برای دریافت مشاوره پیام دهید