داکت اسپلیت

داکت اسپلیت

در جواب به سوال داکت اسپلیت چیست و چگونه کار می‌کند باید به اطلاع شما برسانیم که به سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی می گویند. داکت اسپلیت‌ ها از دو قسمت کندانسور یا یونیت خارجی و هوا ساز یا یونیت داخلی متشکل شد اند. در صورتی که قصد دارید داکت اسپلیت را به صورت کامل بشناسید امروز با گروه صنعتی الوفلاشینگ همراه باشید.

داکت اسپلیت چیست؟

داکت اسپلیت نوعی سیستم سرمایشی گرمایشی می باشد که در فصل سرد زمستان محیط را گرم و در فصل گرم تابستان محیط را خنک می‌کند.
داکت اسپلیت‌ها از دو قسمت اصلی کندانسور و هواساز تشکیل شده اند.
کندانسور شامل چند قطعه پروانه، کمپرسور، دینام، فین و … هستند و هواساز نیز شامل فیلتر، سینی، کویل، دینام، اوپراتور، پروانه و … است.

هوا ساز داکت اسپلیت به طور توکار درون سقف متصل می‌شود و سپس با استفاده از کانال کشی هوا را به اتاق‌ ها و سایر مکان‌ ها منتقل خواهد کرد.

داکت اسپلیت برای خنک کردن محیط عملکردی همانند اسپلیت و کولر گازی را ارائه میدهد ولی برای گرم کردن محیط با گردش آب گرم درون داکت اسپلیت محیط را خنک می‌کند.

قیمت داکت اسپلیت

داکت اسپلیت
تا این جا شما تا حدودی با داکت اسپلیت آشنا شدید. در صورتی که قصد دارید به صورت کامل با مزایا و معایب و انواع داکت اسپلیت را بشناسید با گروه صنعتی الوفلاشینگ همراه باشید.

انواع داکت اسپلیت

داکت اسپلیت‌ ها هم مثل بقیه وسایل دیگر دارای انواع متوعی هستند که در این بخش می‌خواهیم شما را با آن‌ها آشنا کنیم.

انواع داکت اسپلیت دو نوع اینورتر و معمولی هستند.

در نوع اینورتر موتور الکتریکی به طور متغیر کار می کند و سرعت بالایی دارد و همین امر موجب سریع تر کار کردن آن شده است که قادر به آن است که در مصرف انرژی هم صرفه جویی کند.

منظور از دور الکتریکی متغیر این می باشد که با توجه به میزان دمایی که شما تنظیم کرده اید در مواقعی که محیط خنک می‌شود دور متغیر کم شده و و زمانی که دمای هوا گرم می‌شود دور متغیر زیاد می‌شود و همین امر باعث می‌شود در مصرف انرژی بسیار صرف جویی شود.

خرید داکت اسپلیت

داکت اسپلیتدر نوع معمولی که دور موتور ثابت می باشد موتور به صورت ثابت و همیشگی کار می‌کند و تا زمانی که شما نخواهید کم یا زیاد نخواهد شد و حتما باید خاموش یا روشن شود که همین امر باعث پر مصرف شدن اسپلیت معمولی خواهد شد.

مزایای داکت اسپلیت

اگر بخواهیم به صورت کلی شما را با مزایای داکت اسپلیت آشنا کنیم باید بگوییم:

  • داکت اسپلیت از لحاظ قیمت و کارایی مناسبی که دارد نسبت به سایر سیستم‌های تهویه هوا مناسب تر می باشد.
  • هوایی را که می‌خواهد به محیط منتل کند فیلتر می‌ کند و هوای تازه و مطبوعی را به محیط می‌دهد.
  • از کانال‌های کوچک تری نسبت به کانال‌های کولر آبی برای اسپلیت استفاده می‌شود زیرا کیفیت هوای آن‌ ها از کولر های آبی بهتر می باشد.
  • دارای استقلال کامل می باشد و به تنهایی قادر به آن است که گرما و سرمای یک محیط را تامین کند و همچنین این توانایی را دارد که تهویه مطبوع چند ساختمان را به صورت همزمان ساپورت کند.
  • راندمان سرمایشی و گرمایشی آن در مقایسه با سایر سیستم‌های تهویه مطبوع بهتر است.
  • و …

داکت اسپلیتو اما در رابطه با اسپلیت‌های معمولی و اینورتر باید به اطلاع شما برسانیم که در زمان خریداری اسپلیت اینورتر از نوع معمولی گران تر می باشد ولی اینورتر از لحاظ نوع مصرف انرژی و همچنین سرعت خنک و یا گرم کردن از نوع معمولی سریع تر عمل می‌ کنند و به صورت کلی از نوع معمولی بهتر می باشند.

الوفلاشینگ با نزدیک به 3 دهه فعالیت در حوزه ی آهن آلات من جمله خرید و فروش ورق رنگی به دنبال رضایت مندی و جلب اعتماد شما مصرف کنندگان می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما
برای دریافت مشاوره پیام دهید