کانال اسپیرال

کانال اسپیرال

کانال اسپیرال محصولی جدید از کانال گرد است که دارای مزیت های مشخص و متمایزی می باشد که باعث کاربرد گسترده آن در سیستم های تهویه و دیگر موارد می شود.

در دنیای امروزه که تکنولوژی در تمامی جهات پراکنده شده و می توان از آن در تمامی زمینه ها بهره برد، می بایست گسترش روزافزون ابزار و تجهیزاتی که باعث آسان شدن فعالیت ها در تمامی اوامر و از جمله در سیستم تأسیسات ساختمانی شده اند را در نظر گرفت.

کانال اسپیرال گالوانیزه یا همان Galvanized Spiral Air Duct و محصولات مشابه آن دیگر انواع این محصولات علاوه بر آسان شدن کار ها و فعالیت ها باعث کاهش مصرف انرژی، بیشتر شدن سرعت کار و عمر مفید قطعات ساختمانی خواهد شد.

از جمله محصولاتی که در این عرصه بسیار مورد استفاده عموم هستند و جزء اصلی در سیستم تجهیزات ساختمانی و تأسیساتی می باشند، کانال ها هستند.

کانال ها در انواع و اقسام متنوعی با توجه نوع کاربری و شرایط آن به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند که یکی از ر استفاده ترین های لوله هوا، کانال اسپیرال گالوانیزه است که امروز در این مقاله به توصیف آن و مشخصات فنی آن می پردازیم.

قیمت کانال اسپیرال

کانال اسپیرالکانال اسپیرال گالوانیزه هوا محصولی نو از کانال گرد می باشد که دارای مشخصه های متمایزی است که باعث کاربرد گسترده آن در سیستم های تهویه و دیگر موارد خواهد شد.

بالا بودن سرعت ساخت، مقاومت بالا، شرایط و امکانات راحت برای نصب، قابلیت تحمل فشار و سرعت نسبتا زیاد جریان عبوری باعث شده است که کانال اسپیرال گالوانیزه در کاربری های متنوعی مانند سیستم های تهویه مطبوع، تخلیه بخارات و گازهای سمی و همپنین انتقال پودر و دانه های غلات و موارد متعدد دیگری مورد استفاده قرار بگیرد.

ازجمله دیگر موارد کاربرد کانال اسپیرال گالوانیزه می توانیم به استفاده در ساختمان کارخانجات، ورزشگاه ها، اماکن عمومی، راه سازی و پل سازی، طراحی داخلی بناها و مواردی شبیه به این موضوعات است که می خواهند کانال اسپیرال گالوانیزه به صورت نمایان یا اکسپوز به کار برند، برای مثال بیمارستان ها، سوله های صنعتی، باشگاه های ورزشی و استادیوم ها، سرویس هاس بهداشتی، آشپزخانه های صنعتی، انبوه سازی و غیره می باشد.

اگر قصد داشته باشیم که در مورد نحوه ساخت لوله اسپیرال حرفی بزنیم می توان این طور گفت که ورقی که کانال از طریق آن تولید می شود، به شکل Spiral Seam در اطراف محور لوله گرد دوران پیدا کرده و از خارج برجستگی هایی بر روی کانال اسپیرال گالوانیزه به وجود می آید که باعث مقاومت بیشتر کانال اسپیرال گالوانیزه نسبت به دیگر انواع مشابه و معمولی خود می شود.

در اصل تکنولوژی ساخت و تولید کانال اسپیرال بر دوخت و پرس مارپیچی لبه های نوار فلزی استوار است که از طریق فرآیند رول فروم به شکل نر و ماده ایجاد شده. چهار لبه فرم گرفته و پرس شده که به شکل مارپیچ بر روی سطح خارجی کانال به وجود می آید سبب استحکام بالای کانال اسپیرال گالوانیزه می شود.

خرید کانال اسپیرال

کانال اسپیرال

کانال اسپیرال گالوانیزه ساده مثل کانال اسپیرال در سیستم های گرمایش و سرمایش به منظور انتقال هوا و گرد و غبار و همینطور مواد زائد و سیستم شوتینگ زباله نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

کانال اسپیرال گالوانیزه آلومینیوم به خاطر وزن کم، ضخامت کم و مقاومت در برابر شکستگی جانشین بسیار خوبی برای لوله های سیمانی ساختمانی است که دارای تأییدیه سازمان نظام مهندسی نیز می باشد.

نوع دیگری از کانال اسپیرال گالوانیزه در اشکال استوانه ای و بیضی شکل قادر به آن است که به عنوان روکش یا داکت(duct) در پروژه های تنیدگی در انواع سازه های بتنی در کارگاه پل ها، پارکینگ طبقاتی، آپارتمان سازی و مخازن بتنی مورد بهره برداری قرار گیرد مانند کانال اسپیرال گالوانیزه استیل.

سفارش کانال اسپیرال

کانال اسپیرالعلاوه بر این موارد بر مزایا و برتری های کانال اسپیرال گالوانیزه اضافه می کند.

در ضمن کانال اسپیرال گالوانیزه مشبک برای استفاده در انواع فیلترهای سوخت رسانی، تصفیه گاز، روغن، گازوییل، صنایع خودروسازی و پالایشگاهی و نیروگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.

کانال اسپیرال گالوانیزه دوجداره که شامل عایق صوتی و حرارتی است ، دارای 2 لایه کانال اسپیرال گالوانیزه می باشد که در قسمت میانی آن ها پشم شیشه استفاده شده و موجب کاسته شدن سر و صدا و مصرف انرژی می شود.

الوفلاشینگ با نزدیک به 3 دهه فعالیت در حوزه ی آهن آلات من جمله خرید و فروش ورق رنگی به دنبال رضایت مندی و جلب اعتماد شما مصرف کنندگان می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما
برای دریافت مشاوره پیام دهید