خم و برش ورق استیل

خم و برش ورق استیل

آیا به ساخت یک محوطه برای آخرین پروژه خود فکر می کنید؟ یا شاید شما روی یک ربات غول پیکر کار می کنید تا محله را وحشت زده کنید؟ به احتمال زیاد، ورق استیل نقش مهمی ایفا خواهد کرد. ورق های فلزی در انواع و اندازه ها موجود است. در اینجا چند نکته و ترفند وجود دارد که به شما کمک می کند آن ورق براق را به شکل دلخواه خود در آورید.

ضخامت

یکی از مهمترین تصمیمات هنگام کار با ورق استیل ، تصمیم گیری در مورد ضخامت مورد نیاز است. مشابه سیم، ضخامت ورق فلزی با گیج اندازه گیری می شود که عدد بالاتر نشان دهنده ورق نازک تر است.

برای اندازه گیری ضخامت می توانید از اندازه گیر ورق استفاده کنید که ضخامت را هم به عدد گیج و هم به هزارم اینچ نشان می دهد. با این حال، یک نکته مهم این است که ورق های آهنی و غیر آهنی یک گیج ضخامت های متفاوتی دارند، بنابراین شما به یک گیج برای فلزات آهنی و یکی برای غیرآهنی نیاز دارید.

نحوه خم و برش ورق استیل

خم و برش ورق استیلخم شدن

خم کردن ورق استیل می تواند مشکل باشد، اما با ابزار مناسب آسان است. کسانی که به طور منظم با آن کار می کنند احتمالاً ترمز خمشی ورق استیل در کارگاه خود دارند، اما این ابزار می تواند برای علاقمندان کمی گران باشد. خوشبختانه، چند گزینه مناسب برای کیف پول وجود دارد که می تواند به شما در انجام کار کمک کند.

با استفاده از لبه میز کار خود، طول چوب، دو گیره و یک چکش، می توانید یک ترمز خمشی ابتدایی بسازید. یک خط خم را علامت بزنید و ورق فلز را روی لبه نیمکت خود قرار دهید.

بعد چوب را موازی و کمی پشت خط خمش قرار دهید. چوب را روی فلز به میز کار ببندید. در نهایت ورق را با دست تا زاویه مورد نظر به سمت بالا خم کنید. اگر می‌خواهید خمیدگی 90 درجه داشته باشید، با یک چکش در امتداد چین ضربه بزنید.

ابزار خم و برش ورق استیل

خم و برش ورق استیلبرش دادن

بسیاری از ابزارهای مختلف ورق استیل را برش می دهند و هر کدام نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارند. در اینجا برخی از ابزارهای رایج تر وجود دارد، اما آنها تنها تعداد کمی از گزینه ها را نشان می دهند.

تکه تکه ها

این ابزار قیچی‌مانند که معمولاً به‌عنوان «قطعه‌های هوانوردی» یا «قلع‌قلبی» شناخته می‌شوند، برای برش ورق‌های فلزی نرم مانند قلع، آلومینیوم، برنج و فولاد نازک عالی هستند. بسته به شکل برش، از برش‌های چپ، راست یا راست استفاده می‌کنید که معمولاً با رنگ دسته مشخص می‌شوند: قرمز برای چپ، سبز برای راست، و زرد برای مستقیم. برای برش بهینه، حتما فلز را به طور کامل در گلوی قیچی ها فرو کنید.

اره برقی

اره برقی می تواند ورق فلز را برش دهد، اما شکل آن شعاع چرخش و عمق برش آن را محدود می کند. برای افزایش طول عمر تیغه، موم را در طول تیغه بمالید. برای برش تمیزتر، یک نوار چسب در بالا و پایین ورق قرار دهید تا تراشه ها روی مواد را خراش ندهند.

نیبلر

نیبلر ابزاری است که کنترل زیادی بر برش ارائه می دهد، اما به ازای عرض برش. هر برش یک قطعه کوچک از ورق فلز را سوراخ می کند و این روند تکرار می شود. نیبلر نشان داده شده در اینجا دستی است، اگرچه نسخه های مته، برقی و پنوماتیکی نیز رایج هستند.

قیمت خم و برش ورق استیل

خم و برش ورق استیلاره منبت کاری اره مویی

یک اره منبت کاری اره مویی با کیفیت و تیغه برش فلز مناسب باعث برش کوتاه ورق فلز می شود. اگر به برش مستقیم نیاز دارید، یک لبه مستقیم را به ورق بچسبانید تا به عنوان راهنما برای صفحه پا اره منبت کاری اره مویی عمل کند.

اره نواری

با تیغه مناسب، برش ورق فلز روی اره نواری نسبتاً ساده است. برش فلز به سرعت تیغه کمتری نسبت به برش چوب نیاز دارد، اما بسیاری از اره های نواری دارای قرقره های چند مرحله ای برای تغییر سرعت تیغه هستند.

الوفلاشینگ با نزدیک به 3 دهه فعالیت در حوزه ی آهن آلات من جمله خرید و فروش ورق رنگی به دنبال رضایت مندی و جلب اعتماد شما مصرف کنندگان می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما
برای دریافت مشاوره پیام دهید