دریچه دیواری

دریچه دیواری

دریچه دیواری

دریچه های دیواری هوا همانطور که از نام آن پیداست برای دهانه های مجاری ساخته می شوند که از طریق دیوار ساختمان ها تهیه می شوند. دریچه دیواری مدل ها و انواع مختلفی دارد که از جمله آنها می توان به دریچه های خطی، مشبک، یک طرفه، دو طرفه، سه طرفه و چهار طرفه اشاره کرد.

دریچه دیواری معمولی از دو نوع آلومینیومی و آهنی ساخته می شوند. همچنین این نوع دریچه را می توان با یا بدون دمپر ساخت و نصب کرد.

یکی از مهم ترین فرایند در الوفلاشینگ ، پخش کردن صحیح جریان هوا از طریق دریچه در تمام فضای مورد نیاز است.

علاوه بر این باید تلاش کرد تا دمای هوا در کل فضا ثابت بماند. دریچه های دیواری اغلب برای پخش یا دمیدن هوای تازه استفاده می شوند.

به عنوان مثال یکی از انواع دریچه های دیواری، دریچه فویل هوا یا دریچه تهویه مطبوع است که در بسیاری از منازل و ادارات مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید دریچه دیواری

دریچه دیوارینوع دیگر دریچه خطی است که برای بسیاری از کولر گازی ها استفاده می شود.

این دریچه ها علاوه بر پخش و دمیدن هوا، برای هوای برگشتی نیز قابل استفاده هستند، زیرا دریچه های این نوع کارها بیشتر در قسمت های پایین دیوار و حتی روی زمین نصب می شوند.

در مکان هایی که بیشتر از دریچه برای تهویه استفاده می شود، گزینه دمپر به عنوان یکی از مهم ترین قسمت های آن انتخاب می شود. به این معنی که اگر منبع تغذیه کولر گازی هوای چند دریچه دیواری را تامین کند، برای کنترل میزان هوای ورودی به هر یک از آنها باید از دمپر استفاده کرد.

مواد مصرفی و جنس و ضخامت ها :

جنس تیغه و فریم این دریچه معمولاً از پروفیل های آلومینیومی با ضخامت 1 میلی متر برای تیغه ها و 1.25 میلی متر برای فریم می باشد.

این دریچه ها ممکن است بر حسب نیاز از ورق آهن سیاه، فولاد گالوانیزه با ضخامت های مختلف یا فولاد ضد زنگ ساخته شوند.

عرض قاب سوپاپ می تواند 3.3 سانتی متر یا 4.5 سانتی متر آلومینیوم یا هر اندازه دیگری از آهن سیاه یا آهن گالوانیزه باشد.

دریچه ها را می توان مستقیماً به درگاه دیفرانسیل کانال در تماس با دیوار وصل کرد یا می توان آنها را از طریق جعبه واسط هوا به کانال اصلی متصل کرد.

قیمت دریچه دیواری

دریچه دیواریاین نوع دریچه های هوا به صورت معمول سه نوع جنس طراحی و ساخته می شود.

  • دریچه دیواری آلومینیومی
  • دریچه دیواری آهنی
  • دریچه دیواری پلاستیکی

قاب دور آنها را معمولاً با عرض 3-4 سانتی متر ساخته و طراحی می کنند، اما در بیشتر موارد برای زیبایی و رعایت اصول فنی می توان از قاب دور از ورق یا پروفیل به طول پنج سانتی متر نیز استفاده کرد.

دریچه دیواری را می توان به صورت مستطیل پهن یا مستطیل قوسی طراحی و تولید کرد. همچنین فاکتور مهم در تولید این محصول کیفیت رنگ های آن است که خریداران باید به آن توجه کنند.

دریچه دیواریسطح این دریچه رو به بالا و مزیت دار است و پروفیل خاص تیغه های این دریچه امکان استفاده از این دریچه را برای تهویه، برگشت و گاز زدایی فراهم کرده است. تیغه های توری را می توان به دو شکل زاویه 90 درجه و زاویه 45 درجه تولید کرد.

بنابراین اگر از قابلیت های بسیار پرکاربرد دریچه مشبک آگاه هستید، می توان از این دریچه به عنوان یکی از پرکاربردترین دریچه های توزیع هوا استفاده کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید دریچه تنظیم هوا می توانید با کارشناسان ما در گروه الوفلاشینگ در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما
برای دریافت مشاوره پیام دهید