ساخت شوتینگ زباله

ساخت شوتینگ زباله

زباله چه از نوع خشک و چه از نوع تر همیشه یکی مهم ترین بحث ها بوده. در برخی از مجتمع های مسکونی و ساختمان های پر تراکم حمل زباله ها بیشتر به صورت دستی انجام می گیرداین کار باعث بوی بد و کثیف شدن آن مکان میشود.برای حل این مشکل فقط یک راه وجود دارد که استفاده از سیستم شوتینگ زباله راه حل این مشکل میباشد که دفع زباله را در این ساختمانها بسیار سریع و آسان میکند.

زباله‌های هر واحد مسکونی مشکلات عمده‌ای از جمله آلودگی مشاعات و سر و صدای اضافی را در پی دارد. سیستم‌ شوتینگ زباله برای برطرف کردن تمامی این مشکلات طراحی و نصب‌ می‌شود. علاوه بر رها کردن برج‌ها و آپارتمان‌ها از مشکلات مربوط به دفع زباله، تاثیر بسیار مثبتی برای مدیریت کارآمد زباله و بازیابی آن خواهد داشت.

سیستم شوت زباله به صورت کانالی از بالای ساختمان به طبقه پایین نصب می گردد.  در هر طبقه دریچه شوتینگ زباله مخصوص برای قرار دادن زباله در این کانال و هدایت آن به سمت اتاقک زباله در طبقه زیرین نصب می گردد.

مراحل ساخت شوتینگ زباله

ساخت شوتینگ زبالهاستفاده از شوتینگ زباله

در ساختمان های مسکونی چند مرتبه و بلند مرتبه دفع زباله ها همواره امر مهمی بحساب می آید. به خاطر همین از گذشته تا الان سیستم شوتینگ زباله همواره مورد استفاده قرار می گرفته است. در واقع می توان گفت قدمت سیستم شوتینگ زباله با قدمت برج های بلند مرتبه یکسان است. بطوریکه در برج ها و ساختمان های قدیمی در شهر های بزرگ کانال های شوت زباله را می توان یافت که اغلب در سیستم های قدیمی بصورت چهارگوش بوده است.
در گذشته نوع ساختار شوتینگ های  زباله بسیار ابتدایی و بی کاربرد  ساخته میشدند. اما دامروزه در این سیستم ها برای شستشو، رادع بندی صدا برای جلوگیری از تولید صدا هنگام پرتاب زباله و هوارسانی بوی اتاقک زباله امکاناتی در نظر گرفته نمیشد.

اینها از اصلی ترین معایب سیستم شوت زباله در گذشته محسوب میشدند. در حال حاضر اما در سیستمهای شوت زباله امروزی این معایب برطرف شده است . امروزه شوت زباله با امکاناتی نظیر جدا کننده زباله در مبدا ، کامپکتور یا همان فشرده ساز و روشهای مدرن تر تولید و نصب می گردد.

مزایای سیستم شوتینگ زباله

برای راحتی و آسایش ساکنین سهولت در جمع آوری زباله ها برای کارکنان ساختمانی.

سیستم شوتینگ زباله با حذف حمل دستی زباله در پاکیزگی راه پله ها و آسانسور و فضای ساختمان تاثیر زیادی داشته و باعث بهداشت محیط ساختمان می شود .

راه های ساخت شوتینگ زباله

ساخت شوتینگ زبالهکمک به حفظ محیط زیست با استفاده از سیستم شوتینگ زباله علاوه بر پاکیزگی ساختمان استهلاک آسانسور مصرف برق و بار ترافیکی اسانسور و نیروی انسانی را کاهش می دهد.

این سیستم باعث حذف حمل دستی زباله ها که باعث پخش زباله و بوی نامطبوع و تولید میکروب های بیماریزا شده است .

کارکرد سیستم شوت زباله

تمامی سیستم‌های شوتینگ زباله کارکرد خیلی شبیه به یکدیگر را دارند و از سه قسمت اصلی کانال شوت زباله، دریچه شوت زباله و کامپکتور ساخته شده است. میتوان سیستم‌های شوت زباله را در بیرون یا در داخل ساختمان طراحی و نصب کرد.

نکات ساخت شوتینگ زباله

ساخت شوتینگ زبالهکانال اصلی شوتینگ که ارتفاع آن با ارتفاع ساختمان برابری‌ می‌کند در هر یک از واحدهای ساختمان به یک دریچه‌ می‌رسد. زباله از طریق این دریچه‌ها وارد کانال اصلی و در نهایت هم به مخزن گردآوری زباله یا همان کامپکتور‌ می‌رسد که وظیفه فشرده‌سازی زباله و کاهش حجم را بر عهده دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساخت شوتینگ زباله و یا ثبت خرید می توانید با کارشناسان ما در گروه صنعتی الوفلاشینگ در تماس باشید. و از کیفیت خرید خود اطمینان خاطر را داشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما
برای دریافت مشاوره پیام دهید